Każde pojedyncze działanie, jakie podejmujemy każdego dnia względem naszej diety, aktywności fizycznej czy trybu życia ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Zła dieta połączona z przyjmowaniem nadmiernych ilości suplementów diety jest tak samo szkodliwa, jak całkowity brak ruchu czy brak odpowiednio długiego snu. Poruszając jednak temat suplementów diety warto wiedzieć, że i te mają swoje miejsce w zbilansowanej diecie i jeśli faktycznie staramy się dostarczać organizmowi wszystkie najważniejsze składniki odżywcze w postaci zdrowej żywności, suplementy mogą być dla niej dobrym uzupełnieniem. Marka Oriflame wprowadziła do swojej oferty linię produktów Wellness, która doskonale uzupełnia wyznawaną przez markę drogę dążenia do wspaniałego samopoczucia i dbałości zarówno o swoje piękno zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Pisaliśmy już o dostępnych w kolekcji produktach proteinowych takich jak shake’i i batoniki, a dziś przybliżymy drugą połowę brandu Wellness – suplementy diety. Jak je stosować, jakie gwarancje daje nam Oriflame i dlaczego warto w ogóle wprowadzić suplementację do swojej diety?

Rola suplementacji w zdrowym odżywianiu

Suplementy diety to kompleks witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka i dostarczanych do organizmu z każdym spożywanym posiłkiem. Wiele osób stosujących zbilansowaną dietę bogatą w warzywa, owoce, węglowodany i tłuszcze nie potrzebuje zwykle zbyt wielu dodatkowych suplementów uzupełniających ich dietę w niezbędne minerały, jednak często z powodu pomijania niektórych grup spożywczych małe wspomaganie w formie kompleksów witamin może okazać się dobrym rozwiązaniem. W tym właśnie  miejscu znaczenia nabierają między innymi kompleksy witamin dostępne w linii Wellness by Oriflame, która wspomaga Twoje zdrowie i samopoczucie od wewnątrz.

Jak przyjmować suplementy diety z korzyścią dla zdrowia?

Suplementów diety nie należy w żadnym wypadku przyjmować jako substytutu zróżnicowanej diety. Ich rolą jest jedynie uzupełnianie niedoborów tam, gdzie to konieczne, w połączeniu ze zdrowymi posiłkami, aktywnością fizyczną i zrównoważonym trybem życia. W większości przypadków kompleksy witamin mają tak dobrane procentowo składniki, by ostateczna dawka witamin i minerałów zestawiona z odpowiednią dietą nie przekraczała dziennego zapotrzebowania człowieka na dane składniki odżywcze. Specjaliści Oriflame pracujący nad rozwinięciem linii Wellness sprawdzili wszystkie stosowane przez siebie składniki pod kątem bezpieczeństwa i najbardziej surowych standardów obowiązujących w kontekście suplementów diety tak, by włączenie produktów z linii Wellness do Twojej codziennej diety było jak najbardziej skuteczne.

Suplementy diety Wellness by Oriflame

Linia Wellness by Oriflame została przygotowana z myślą o osobach, które chcą dbać o swój piękny wygląd nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnątrz. Jako marka beauty Oriflame zdaje sobie sprawę, jak ważne w kontekście dbania o siebie jest zdrowie fizyczne i jak niewielkie zmiany w diecie czy trybie życia mogą wpłynąć na to, jak mocne są nasze włosy, paznokcie czy jak elastyczna jest nasza skóra. W serii Wellness znalazło się kilka różnych zestawów witamin i minerałów przygotowanych na bazie wyselekcjonowanych składników, przygotowanych z myślą o różnorodnych potrzebach klientek Oriflame.

 

Astaksantyna i ekstrakt z borówek To preparat stworzony na bazie silnych antyoksydantów pochodzących z naturalnie uprawianych mikroalg i borówki czarnej, które doskonale radzą sobie ze zwalczaniem negatywnego wpływu wolnych rodników na organizm człowieka. Kompleks został wzbogacony witaminami C i E, które pomagają chronić komórki przed stresem oksydacyjnym i uzupełniają dzienne zapotrzebowanie na najważniejsze witaminy. 

WellnessPack dla mężczyzn i kobiet Dwa zestawy łączące w sobie 12 witamin, 10 minerałów, kwasy omega 3, oraz ekstrakty z borówki czarnej i mokroalg to kompleksy przygotowane z myślą zarówno o kobietach, jak i mężczyznach. Marka skupiła się na przygotowaniu dwóch kompleksów witamin różnych pod względem procentowego udziału poszczególnych składników, stworzonych z myślą o uzupełnianiu najbardziej powszechnych niedoborów witamin u mężczyzn i kobiet prowadzących zdrowy, zbilansowany tryb życia i chcących zadbać o swoje zdrowie i wygląd zewnętrzny już na poziomie dietetycznym.

 

Multiwitaminy i minerały WellnessKids Wprowadzając suplementy dla mężczyzn i kobiet nie sposób pominąć także grupę dzieci, których organizmy mają nieco inne zapotrzebowanie na witaminy i minerały. W kolekcji Wellness znalazły swoje miejsce wygodne tabletki do żucia zawierające połączenie 13 najważniejszych witamin i 8 minerałów wspomagających zdrowy rozwój dzieci.

 

Multiwitaminy i minerały dla mężczyzn i kobiet Kolejnym suplementem diety dostarczającym niezbędnych witamin i minerałów są kompleksy multiwitaminowe rozróżniające nieco inne zapotrzebowania na składniki odżywcze mężczyzn i kobiet. Ich stosowanie wspomaga prawidłowy rozwój i zdrowie organizmu, jednocześnie wpływając na kondycję naszych włosów, skóry i paznokci od wewnątrz.

 

Kompleks odżywczy do włosów i paznokci Pozostając w temacie wspierania zewnętrznego piękna od wewnątrz, przygotowany specjalnie na potrzeby linii Wellness by Oriflame kompleks odżywczy do włosów i paznokci to wszystko, czego Twój organizm może potrzebować by wzmocnić ich strukturę i odbudować ich strukturę od wewnątrz. Zawarte w składzie cynk, selen, żelazo, witamina C oraz aminokwasy pozwalają utrzymać włosy i paznokcie w dobrej kondycji. Jeśli nie stosujesz innych suplementów diety i chcesz uzupełnić swoje codzienne posiłki o witaminy wpływające bezpośrednio na Twoje włosy i paznokcie, ten kompleks będzie doskonałym dodatkiem do zbilansowanej diety. 

Stosowanie suplementów diety nie jest obowiązkiem, jednak coraz więcej osób chcących zadbać o swój organizm jak najlepiej zaczyna dostrzegać zalety włączania ich do zbilansowanej, zróżnicowanej diety. Seria Wellness by Oriflame została przygotowana tak, by zapewnić Ci pełną równowagę wewnętrzną organizmu i pomóc w dbaniu o ciało i umysł.