O co chodzi z Punktami Premiowymi?

W Oriflame każdy produkt ma oprócz wartości złotówkowej, przypisaną konkretną wartość punktową – nazywa się to Punktem Premiowym. Przykładowo produkt Koktajl Proteinowy Wellness by Oriflame  ma 36 Punktów Premiowych. 

Cena katalogowa wynosi  = 136,90, a cena dla konsultantów (CHdla konsultantów)= 109,52

To właśnie ilość zgromadzonych Punktów Premiowych w okresie jednego katalogu (3 tygodni) określa dodatkowy zarobek – Bonus Wynikowy, który wynosi od 4% – 24 %  z obrotu całej grupy (OH)

 

 

A więc jeśli w okresie danego katalogu wypracujesz sam lub z grupą: od 0 – 399 Punktów Premiowych, to wówczas nie nalicza się jeszcze żaden extra bonus ale jeśli w okresie danego katalogu wypracujesz sam lub z grupą od 400 – 799 Punktów Premiowych, to wówczas nalicza się bonus 4% od obrotu grupy

 800 – 1599 Punktów Premiowych, to wówczas nalicza się bonus 8% od obrotu grupy

1600 – 2999 Punktów Premiowych, to wówczas nalicza się bonus 12 % od obrotu grupy 

3000 – 4999 Punktów Premiowych, to wówczas nalicza się bonus 16% od obrotu grupy

 5000 – 7499 Punktów Premiowych, to wówczas nalicza się bonus 20% od obrotu grupy

od 7500 Punktów Premiowych i więcej nalicza się bonus 20% od obrotu grupy

„Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces.” – Henry Ford

Zapraszając nowe osoby do zespołu, sprawiasz, że rośnie sprzedaż produktów. Jako pojedyncza osoba nie jesteś w stanie kupić takiej samej ilości produktów jak może to zrobić już parę osób. Przykład: jeśli kupujesz tylko dla siebie z danego katalogu i wydasz 100 zł. ,to jeśli zaprosisz do swojej grupy w Oriflame 4 koleżanki i każda z nich też zrobi zakupy o wysokości 100 zł., to łączne zakupy wyniosą nie 100 zł a 500 zł. I właśnie o to chodzi w zapraszaniu 🙂 Im więcej osób zaprosisz i im więcej osób zaproszą Twoje osoby, tym większe robicie razem zakupy. I tyle ile punktów jest łącznie w katalogu w danej grupie – taki poziom bonusu jest naliczany i wypłacany przez firmę jako bonus. Niektórzy kupują tylko dla siebie, niektórzy sprzedają, a jeszcze inni zapraszają kolejne osoby. Im więcej osób, tym większe zakupy i większe zyski dla firmy, którymi dzieli się z Tobą i Twoimi konsultantami. 

Przykład: sama kupiłaś kosmetyki za 300 zł., to gdy takie same zakupy zrobi 20 osób, to powstanie obrót 20 razy większy, bo 20 x 300 = 6000 zł .

 

 

 

 

Czy w Marketingu Wielopoziomowym zarabiają tylko ci, co są na górze? Nieraz słyszałam takie opinie ale wynikają one z nieznajomości planu marketingowego i niezrozumienia systemu MLM.  Dla wielu ludzi Marketing Wielopoziomowy jest czymś nowym, nieznanym, stąd pojawia się wiele błędnych interpretacji na jego temat. Nie tylko ten, kto jest na tzw „górze” i nie tylko ci, którzy zapisali się jako pierwsi mają szansę na duże zarobki. Gdy zapoznasz się z Planem Marketingowym i zrozumiesz w jaki sposób naliczają się bonusy i premie będzie dla Ciebie jasne, skąd biorą się zyski i awanse. Dlatego ważne jest, byś na początku współpracy przeznaczył czas na zapoznanie się z Planem  Marketingowym i przeanalizowanie go. Plan jest atrakcyjny i motywujący dlatego, że wypłaty prowizji naliczane są nie tylko z pierwszego poziomu, ale ze wszystkich pokoleń w głąb, a od grup Liderów, którym pomagałeś otrzymujesz premię. To, co jest ważne na początku to:

  • zdobycie wiedzy na temat systemu i produktów
  • nabycie umiejętności związanych z rekrutacją 
  • nastawienie na rozwój i pracę zespołową
  • pozytywne nastawienie 
  • zrozumienie, że stworzenie swojego biznesu wymaga czasu i zaangażowania, a gratyfikacja jest przesunięta w czasie
  • myślenie kategoriami przedsiębiorcy 
  • udział w szkoleniach, które organizuję 

 

 

Zostań Dyrektorem Struktury Sprzedaży w Oriflame 

Gdy zaczniesz tworzyć swoją grupę w Oriflame i gdy ta grupa osiągnie obrót 7500 Punktów Premiowych, to osiągniesz najwyższy poziom Bonusu Wynikowego w wysokości 24 % i awansujesz na poziom Starszego Menadżera Oriflame. Tym samym rozpoczniesz kwalifikację na poziom Dyrektora Struktury Sprzedaży. Średnie zarobki na tym poziomie, to ok. 3500 zł. za trzy tygodnie. Gdy utrzymasz ten poziom 24% przez 8 katalogów,  zdobywasz tytuł Dyrektora Struktury Sprzedaży Oriflame i zyskujesz dodatkowo premię w wysokości 1000 $, dwuosobowe zaproszenie na Bal Dyrektorów oraz udział w wyjazdowym Seminarium dla Menadżerów i Dyrektorów. Co ważne ścieżka kariery jest od tego poziomu jeszcze bardziej atrakcyjna, ponieważ Twoje kolejne awanse w Oriflame będą związane z uzyskaniem awansu na poziom Dyrektora przez członków Twojego zespołu. W zależności od tego ilu osobom pomożesz się rozwinąć – taki tytuł osiągniesz. I tak przykładowo, jeśli wypromujesz u siebie w zespole:

  • jednego Dyrektora, to uzyskujesz awans na poziom Starszego Dyrektora, Twoje zarobki wzrastają do ok. 5000 zł., otrzymujesz jednorazową premię za awans 1500 $ oraz 2 – osobowe zaproszenie na luksusowy Bal Dyrektorów 
  • dwóch Dyrektorów, to uzyskujesz awans na poziom Złotego Dyrektora, Twoje zarobki wzrastają do ok. 6000 zł.,otrzymujesz jednorazową premię za awans 2000 $, 2 – osobowe zaproszenie na luksusowy Bal Dyrektorów i 1 – osobowe zaproszenie na zagraniczną luksusową Złotą Konferencję oraz zaproszenie do udziału w Programie Samochodowym, w którym możesz zyskać swoje luksusowe auto. Każdy kolejny poziom to wyższe zarobki, większe premie, wyjazdy zagraniczne i komfortowy styl życia. A wszystko to dzięki polecaniu członkostwa w  Oriflame i pokazywaniu możliwości biznesowych.
Zarabianie z Oriflame w oparciu o plan marketingowy – dlaczego warto?

Plan marketingowy oparty o zasady MLM to najbardziej zaawansowana i dochodowa forma współpracy z Oriflame. Działalność w ramach planu marketingowego jest bardzo korzystna, ponieważ można stworzyć sieć sprzedaży wysokiej klasy produktów bez inwestycji, co przy uruchamianiu tradycyjnego biznesu byłoby niemożliwe. W dużym uproszczeniu zarabia się na polecaniu członkostwa w Oriflame poprzez pokazywanie korzyści klubowych i możliwości biznesowych.

Dowiedz się więcej o tym, jak pracuje sponsor Oriflame.