Twoje włosy straciły blask, objętość i naturalną sprężystość? Nie potrzebujesz radykalnego cięcia, by je zmienić! Choć wiele kobiet zmaga się z problemem niesfornych włosów na co dzień, wiele z nas nie myśli o tym jako problemie który da się jeszcze naprawić. Tymczasem nowoczesne, opracowane na podstawie badań i profesjonalnych składników szampony, odżywki i maski HairX Advanced Care to linia stworzona przez Oriflame po to, odżywienie włosów i przywrócenie im naturalnego piękna i było jeszcze łatwiejsze. Zadbaj o piękne włosy z kosmetykami dopasowanymi do Twoich potrzeb – właściwa pielęgnacja nie musi być dziełem przypadkowych wyborów z drogeryjnej półki!

 

Zadbaj o potrzeby swoich włosów

Pielęgnacja włosów to sztuka, której nie da się opanować ot tak, bez odpowiedniego przygotowania i odrobiny wiedzy. Choć sklepowe półki uginają się od szamponów i odzywek przystosowanych do włosów prostych, długich, krótkich, przesuszonych, przetłuszczonych, kręconych czy farbowanych, dobranie tych właściwych do Twojego rodzaju włosów wcale nie musi być łatwe. Już samo określenie ich rodzaju może sprawić pewne problemy! Nawet najdroższe odżywki i szampony nie pomogą jednak ich kondycji, jeśli nie zostaną dopasowane do aktualnych potrzeb Twoich włosów. Nowoczesne kosmetyki opracowywane na bazie składników o naukowo potwierdzonym działaniu i właściwościach coraz częściej dopasowywane są do bardzo specyficznego rodzaju włosów, celując w problemy z którymi ich właściciele zmagają się najczęściej. Włosy proste i ciężkie mają przecież zupełnie inne potrzeby niż włosy kręcone – potraktowanie ich tym samym szamponem, odżywką czy nawet stosowanie tych samych metod stylizacji zwyczajnie się nie sprawdzi. Zamiast więc zastanawiać się co robisz nie tak, spróbuj całkowicie odmienić swoją pielęgnację. Pamiętaj – zmiany nie przyjdą od razu, a powstałe już zniszczenia trudno będzie odbudować, jednak nie ma rzeczy niemożliwych. Zdziwisz się, jak wiele może zdziałać regularne stosowanie szamponu stworzonego z myślą o Twoich włosach!

Jak pielęgnować poszczególne rodzaje włosów

Podstawowym budulcem włosów jest keratyna, od której poziomu zależy kondycja włosów i o której równowagę należy zadbać w pierwszej kolejności. Włosy nie lubią być ani zbyt nawilżone, ani zbyt przesuszone i właśnie do tej upragnionej równowagi będziemy dążyć dobierając do nich odpowiednią pielęgnację. Ta zależała będzie od rodzaju włosów, a więc też problemów, z jakimi się borykają.

 

1.Włosy normalne to opcja idealna – zawsze miękkie i sprężyste, błyszczące, nie mające problemów ani z przesuszeniem, ani z przetłuszczaniem się. Niestety, o taki rodzaj włosów dziś naprawdę trudno. Jeśli masz szczęście i Twoja dotychczasowa pielęgnacja skutecznie utrzymuje je w dobrej kondycji, nie musisz niczego zmieniać. Pamiętaj, by jedynie myć je regularnie szamponem do włosów normalnych, stosować odżywki pielęgnujące i regenerujące, a latem dbać o stosowanie produktów z filtrem przeciwsłonecznym chroniącym włosy przed szkodliwym działaniem promieniowania.

2.Włosy suche – przesuszenie wynikające ze zbyt małych ilości sebum wokół włosa to jeden z najczęstszych problemów. Włosy stają się suche, sztywne, twarde i łamliwe, co okazuje się być koszmarem podczas czesania czy układania jakiejkolwiek fryzury – włosy łamią się, a upięcia zwyczajnie się na nich nie trzymają. Do pielęgnacji stosujemy tu obowiązkowo szampon wzmacniający (sprawdź przycisk poniżej), przeznaczoną do włosów suchych lub lekko zniszczonych. Po każdym myciu obowiązkowe jest też stosowanie odpowiednio dobranej odżywki i unikanie suszarki oraz stylizacji na ciepło – pozwól włosom odpocząć!

3.Włosy zniszczone to najczęstsza przypadłość osób, które lubią zmieniać kolory i stylizować włosy na ciepło, zapominając przy tym o koniecznej ochronie za pomocą specjalnych preparatów. Włosy zniszczone to nie to samo, co włosy suche, choć i tu mamy do czynienia z przesuszeniem, matowieniem i łamliwością włosa. Ich pielęgnację warto zbudować w oparciu o linię odbudowującą , a w przypadku włosów farbowanych o serię szamponów i odżywek dedykowaną włosom farbowanym. Te ostatnie to nie tyko sposób na ożywienie i przedłużenie trwałości koloru – składniki tego typu produktów są zwykle silniej odżywiające, niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań do włosów zniszczonych!

 

4.Włosy przetłuszczające się to bez wątpienia najbardziej wstydliwy wariant problemów z włosami, ale po raz kolejny taki, który można opanować dzięki właściwej pielęgnacji. Włosy przetłuszczone tracą swoją puszystość, bo nadmiar sebum nie pozwala tu na odparowanie nadmiaru wody z włosów. Przetłuszczające się pasma stają się wiotkie i trudne do ułożenia, a często wyglądają wręcz jakby ktoś celowo kąpał je w oleju. Jak sobie z tym poradzić? Pielęgnacja nie powinna podrażniać skóry głowy, bo to właśnie ona odpowiada za produkcję sebum. Zapomnij więc o zbyt mocnym tarciu głowy ręcznikiem, przestaw się na mycie włosów w chłodnej wodzie, nie noś ciasnych czapek i pamiętaj, by wybrać przystosowaną do nich, niezwykle delikatną pielęgnację. To właśnie wybieranie zbyt ostrych szamponów powoduje tu najwięcej problemów – szampon ma oczyszczać, ale nie niszczyć. Jego składniki muszą być przystosowane do delikatnych włosów!

 HairX Advanced Care – nowoczesna pielęgnacja dla Twoich włosów

Nawilżanie, odżywianie, nadawanie objętości, pielęgnacja włosów farbowanych, kuracja dla rozdwajających się końcówek – linia HairX odzwierciedla doskonale potrzeby, z którymi włosy zmagają się na co dzień i celuje w poprawę ich kondycji niezależnie od problemu. Dzięki kompleksowi fitoskładników przywracających włosom naturalne piękno, rewitalizujących ich strukturę i pobudzających ich odbudowę, szampony, odżywki i kuracje w serii HairX marki Oriflame to doskonały wybór dla tych, którzy na co dzień męczą się z dopasowaniem odpowiedniej pielęgnacji swoich włosów. Kosmetologia to nauka, która jak każda inna kieruje się badaniami i nieustannie doskonali na podstawie uzyskanych rezultatów. Wybór szamponu czy odżywki nie powinien być więc przypadkiem, a przemyślaną decyzją popartą wiedzą tych, którzy najlepiej rozumieją potrzeby włosów i są w stanie zagwarantować im odpowiednią pielęgnację. Zaufaj nauce i postaw na kosmetyki, które pokochasz nie tylko Ty, ale i Twoje włosy!  

Poznaj rodzaje szczotek Oriflame i ich przeznaczenie. Zadbaj o swoje włosy kompleksowo. Zapraszamy do przeczytania artykułu na temat odpowiedniego czesania włosów i wyboru produktów dopasowanych do indywidualnych potrzeb użytkowniczek.