Szukanie informacji w sieci odnośnie pracy w Oriflame może być problematyczne, bo choć dobrych konsultantów i liderów mamy naprawdę wielu, nie każdy chce dzielić się swoimi doświadczeniami i sekretami pracy z marką. My wiemy jednak, jak ważne są właściwe relacje z naszymi obecnymi i przyszłymi konsultantami w zespole i jak wiele pytań może pojawiać się na początku Twojej współpracy z Oriflame. Oto odpowiedzi na kilka często zadawanych pytań i wszystko o Oriflame, o co chciałaś zapytać, ale nie miałaś kogo.

Czy pracując z Oriflame muszę na siłę szukać nowych klientów?

Sprzedaż przypominająca pracę akwizytora to jeden z najbardziej krzywdzących mitów, z jakimi na bieżąco walczymy w Oriflame. Jeśli dołączasz do nasz jako nowy konsultant, chcesz poszerzyć swój zasięg wśród klientów i odnosić większe sukcesy sprzedażowe nie musisz wcale chodzić po mieście i rozdawać katalogu przypadkowym przechodniom ani też namawiać na siłę znajomych do zakupów. W naszym zespole opieramy sprzedaż o polecanie produktów, opisywanie własnych pozytywnych doświadczeń z marką i opowiadanie o tym, dlaczego naszym zdaniem warto zainteresować się jej produktami. Do przyjaznych, godnych zaufania konsultantów klienci przychodzą sami, z polecenia znajomych i bliskich.

Jak awansować w Oriflame?

Początkujący konsultanci, którzy usłyszeli o korzyściach pracy w Oriflame i dołączyli do klubu bez wybierania swojego Lidera często nie wiedzą gdzie zacząć, jak pracować i jak zdobyć kolejny obiecany awans. Podpowiadamy, że wiele zależy tu od wkładu energii, pracy nad własnymi technikami sprzedaży i ciągłego szkolenia się, dzięki któremu zbudujesz własny zespół i doprowadzisz go do sukcesu. Na początku droga ta może wydawać się samodzielnie nie do przejścia, dlatego tak bardzo zachęcamy do dołączania do Liderów, którzy są nastawieni na ciągłą pracę ze swoim zespołem i pomogą Ci stawiać pierwsze kroki w ścieżce rozwoju z Oriflame.

Czy praca w Oriflame wymaga wiele czasu i energii?

Ostatnim z najczęściej zadawanych pytań, wynikającym po części z powielanego w sieci mitu o dużych możliwościach zarobku przy pracy zaledwie kilka godzin w tygodniu, jest pytanie o realny nakład pracy. Nie będziemy ukrywać, że żadna kariera nie ma szans rozwoju bez zaangażowania, energii i pracy nad sobą. W Oriflame masz jednak możliwość pracy we własnym tempie, przez tyle godzin tygodniowo na ile pozwolą Ci inne zobowiązania – to od Ciebie zależy jak wiele zamówień uda Ci się w tym czasie zdobyć i jak szybko zaczniesz powiększać swoją pulę klientów. Jest więc prawdą, że możesz zarabiać tu przy niewielkim wkładzie czasu, ale pamiętaj, że im więcej energii włożysz w zdobywanie klientów i szkolenie się z technik sprzedaży na początku, tym lepiej pójdzie Ci wspinanie się po kolejnych szczeblach kariery. 

Jeśli masz pytania odnośnie pracy w Oriflame, szczegółów poszczególnych programów premiowych czy chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak budować własną sieć sprzedaży, sprawdź inne teksty na naszym blogu i pytaj śmiało – wspólnie możemy poradzić sobie z każdym wyzwaniem na drodze konsultanta.

Dowiedz się więcej