Pojęcie Sponsora pojawia się w momencie dołączania do Oriflame, ponieważ jest to określenie, które znajduje się na formularzu o przyjęcie do Klubu Oriflame. Sponsor, to osoba, która zapisuje nowego konsultanta do Oriflame. Czyli za jej pośrednictwem przybywa do klubu nowa osoba. 

Kim jest Sponsor Oriflame i jaką odgrywa rolę w karierze nowej konsultantki i konsultanta?

Sponsorem może zostać każdy konsultant. W momencie dołączenia do Klubu, otrzymuje swój indywidualny nr konsultanta i już może zapisywać nowe osoby do siebie. Czyli od pierwszego dnia może zacząć tworzyć swój zespół. 

Rolą Sponsora jest wprowadzenie nowej osoby do świata Oriflame. Im większe ma doświadczenie, tym więcej może nauczyć. Sponsor, to przewodnik i trener, który daje swój czas i wiedzę potrzebną nowym konsultantom do rozwoju. Mój sponsor był moim nauczycielem i przewodnikiem biznesowym. Zawsze mogłam liczyć na jego pomoc i wsparcie, co jest w naszym modelu biznesowym bardzo cenne. Mówimy, że w naszym biznesie zawsze znajdziesz przynajmniej jedną osobę, dla której jesteś ważny i której na Tobie zależy. 

 Oriflame, to biznes 

„Oriflame, to biznes” – tak powiedział do mnie mój sponsor Leszek Wożnicki, gdy zapisywałam się do Oriflame. Powiedział do mnie też: „Iwona, jeśli chcesz zarabiać naprawdę duże pieniądze, to zacznij organizować sieć sprzedaży” i dał mi do przeczytania materiały, w tym Drogę do Sukcesu Oriflame. I przeczytałam dokładnie wszystko jeszcze tego samego wieczoru i … zakochałam się 🙂 Podobało mi się wszystko i pomyślałam, że zaproszenie moich znajomych do Oriflame nie powinno być trudne, bo to są same korzyści i nic się nie traci. 

Tworzenie własnego zespołu i organizacja sieci sprzedaży, to nie  praca na etacie ale dla siebie – w ten sposób zaczynamy rozwijać własny biznes i by zacząć zarabiać, trzeba uzyskać określone wyniki. Nikt nam nie zapłaci za to, że przyszliśmy do pracy, jesteśmy entuzjastyczni, mamy szczere chęci, szkolimy się, czy za to, że w określony sposób działamy.

Zarabiamy wówczas, gdy pojawią się określone wyniki. Tak jak we własnym biznesie, z tą różnicą, że tu nie ryzykujemy finansowo, bo jedyne pieniądze, które wkładamy na starcie, to 6,90🙂

Pracowanie bez wypłaty po miesiącu, jest często nie do zaakceptowania przez ludzi, którzy myśląc umysłem pracownika etatowego, szukają pracy, w której pomimo, że nie zarobią tyle, ile by im się marzyło, to jednak po podpisaniu umowy, mają jasno określone godziny pracy, zakres obowiązków i tzw stałą pensję.Wielu ludzi chce zarabiać od „teraz”, bo potrzebują pieniądze „już” i ta stała wypłata jest dla nich podstawową potrzebą.

I są osoby, które rezygnują, niedługo po zapisaniu się, ponieważ nie wytrzymują presji najbliższego otoczenia, które brak szybkich i dużych zysków, używają jako argumentu na to, że „to nie działa”, że „się nie da” i że „nie ma sensu”.

Wiele osób, które na początku są sceptycznie nastawione do tego modelu biznesowego, zmieniają zdanie, gdy zapoznają się dokładnie z systemem i zrozumieją skąd się biorą zyski i wypłaty dla Konsultantów. Zaczynają dostrzegać, że jest coś więcej niż praca na etacie i że oprócz „stałej pensji”, z której na nie za wiele mogą sobie pozwolić, tutaj mają szansę na wypracowanie dodatkowego źródła dochodów.