Punkty Premiowe i progi % – jak zdobywać kolejne poziomy?

„Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces.” – Henry Ford

Zapraszając nowe osoby do zespołu, zwielokrotniasz sprzedaż.Jako pojedyncza osoba nie jesteś w stanie osiągnąć takich samych rezultatów, jak może to zrobić większa grupa ludzi.  Im więcej osób w zespole, tym większe zakupy, które robią jego członkowie. Niektórzy kupują tylko dla siebie, niektórzy sprzedają, a jeszcze inni zapraszają kolejne osoby. Im więcej osób, tym większe zakupy i większe zyski dla firmy, którymi dzieli się z Tobą i Twoimi konsultantami w postaci bonusów od 4% – 24%.  Przykładowo: jeśli Twoje możliwości sprzedażowe w miesiącu wynoszą 500 zł., to gdy takie same zakupy zrobi 20 osób, to powstanie obrót 20 razy większy, bo 20 x 500 = 10000 zł .

W tym miejscu poruszę temat Punktu Premiowego. Otóż w Oriflame każdy produkt ma oprócz wartości złotówkowej, przypisaną konkretną wartość punktową. Przykładowo produkt Koktajl Proteinowy Wellness by Oriflame  ma 36 Punktów Premiowych, w katalogu ma cenę = 136,90, a cena klubowa (dla konsultantów)= 109,52

To właśnie ilość zgromadzonych Punktów Premiowych w okresie jednego katalogu (3 tygodnie) wyznacza wysokość procentową bonusu z obrotu złotówkowego całej grupy.

A więc jeśli w okresie danego katalogu wypracujesz sam lub z grupą

od 0 – 399 Punktów Premiowych, to wówczas nie ma jeszcze żadnego extra bonusu

jeśli w okresie danego katalogu wypracujesz sam lub z grupą

od 400 – 799 Punktów Premiowych, to wówczas naliczany jest rabat z całego obrotu w wysokości 4%

8% – 800 – 1599 Punktów Premiowych, to wówczas naliczany jest rabat z całego obrotu w wysokości 4%

12% – 1600 – 2999 Punktów Premiowych

16% – 3000 – 4999 Punktów Premiowych

20% – 5000 – 7499 Punktów Premiowych

24$ – 7500 Punktów Premiowych i więcej

 

O co chodzi z bonusami 4% – 24% , co musi się wydarzyć, aby je mieć, jakie to są kwoty?

O co chodzi z Punktami Premiowymi, bo to ich ilość wyznacza poszczególne poziomy bonusów od 4% – 24%

Bonusy procentowe wypracowane przez Twój zespół zależą od ilości punktów premiowych, które osiągniecie w czasie danego katalogu, czyli w ciągu 3 tygodni. 1 Punkt Premiowy, to ok. 3 zł. w cenach klubowych, ok.3,5 zł. w cenach katalogowych

Przykładowo, jeśli w Twoim zespole jest 4 konsultantów i każdy z nich wypracuje po 100 PP, wasz łączny bonus procentowy wyniesie 4%.

1 Punkt Premiowy średnio wynosi ok. 3,50 po cenach katalogowych , a w cenach klubowych ok. 3 zł.

 

Gdy spojrzysz na poniższe przedziały punktowe i wysokość bonusu w procentach, to posługując się przykładem tego konkretnie koktajlu, zobaczysz, jakiego rzędu jest sprzedaż w złotówkach na poziomie 400 Punktów, by dostać 4% dodatkowego bonusu i ile konkretnie wyniesie ten bonus 🙂

Gdy ludzie w Twoim zespole wyznaczą sobie cele w opcji biznesowej Oriflame, wszyscy mają szansę na rosnące wypłaty i to powyżej średniej krajowej. Nie tylko ten, kto jest na tzw „górze” może dużo zarabiać, ale każdy członek zespołu. Krąży opinia, że w Marketingu Wielopoziomowym zarabiają tylko ci, co są na górze, ale to jest tylko opinia, nie fakt. Dla większości ludzi Marketing Wielopoziomowy jest czymś nowym, nieznanym, stąd pojawia się wiele błędnych interpretacji na jego temat.

Kiedy członkowie Twojego zespołu zechcą wyznaczyć sobie cele w opcji biznesowej Oriflame? Gdy zrozumieją w jaki sposób się zarabia i jak firma nalicza bonusy i premie. Dlatego ważne jest, by na początku współpracy przeznaczyć czas na zapoznanie się z Planem  Marketingowym i przeanalizowanie go. Plan jest atrakcyjny i motywujący dlatego, że wypłaty prowizji naliczane są nie tylko z pierwszego poziomu, ale ze wszystkich pokoleń w głąb i można w nim wypracować dochody pasywne. Daje to motywację do tego, by się zaangażować i potraktować współpracę z Oriflame poważnie i przyszłościowo.To, co jest ważne na początku to:

  • zdobycie wiedzy na temat systemu i produktów
  • nabycie umiejętności związanych z rekrutacją 
  • nastawienie na rozwój i pracę zespołową
  • pozytywne nastawienie 
  • zrozumienie, że stworzenie swojego biznesu wymaga czasu i zaangażowania, a gratyfikacja jest przesunięta w czasie

 

Zostań Dyrektorem Struktury Sprzedaży i pomnażaj swoje zyski

Gdy utrzymasz się na poziomie 24% przez 8 katalogów, a więc wraz z grupą swoich konsultantów będziesz wypracowywać minimum 7500 Punktów obrotu, zdobywasz tytuł Dyrektora Struktury Sprzedaży Oriflame. Awans na pozycję Dyrektora to już pewien prestiż, a także dodatkowa premia w wysokości 1000 $, dwuosobowe zaproszenie na Bal Dyrektorów oraz udział w wyjazdowym Seminarium dla Menadżerów i Dyrektorów. Co ważniejsze, średnie dochody co 3 tygodnie na poziomie Dyrektora to ok. 5000 zł. Jest o co walczyć. Dla tych, którym takie zarobki nie wystarczą i mają apetyt na więcej, ścieżka kariery prowadzi dalej do kolejnych tytułów dyrektorskich. Możesz je  osiągać, gdy pomożesz kolejnym osobom osiągnąć taki sam poziom jak Twój, czyli poziom Dyrektora. W zależności od ilości osób, którym pomożesz to osiągnąć – Ty osiągasz kolejne tytuły.

Od Starszego Dyrektora Oriflame, przez poziomy: Złoty Dyrektor Oriflame, Starszy Złoty Dyrektor Oriflame, Szafirowy Dyrektor Oriflame, Diamentowy Dyrektor Oriflame, Starszy Diamentowy Dyrektor Oriflame, Dwudiamentowy Dyrektor Oriflame, aż po Generalnego Dyrektora Oriflame. Każdy kolejny poziom to wyższe zarobki, większe premie i jeszcze więcej okazji do uczestniczenia w ciekawych szkoleniach, spotkaniach, wyjazdach i balach Dyrektorów. Oriflame udostępni Ci nawet w ramach podziękowania wysokiej klasy samochód. A wszystko to dzięki polecaniu członkostwa w  Oriflame i pokazywaniu możliwości biznesowych.

Zarabianie z Oriflame w oparciu o plan marketingowy – dlaczego warto?

Plan marketingowy oparty o zasady MLM to najbardziej zaawansowana i dochodowa forma współpracy z Oriflame. Działalność w ramach planu marketingowego jest bardzo korzystna, ponieważ nie masz tu możliwości straty, a jedynie szansę na zyski. To Ty decydujesz o tym, jak szybko zarabiasz i awansujesz i jak dobre wyniki osiąga Twój zespół. Bądź Liderem inspirującym, motywującym do działania i zachęcającym swoich konsultantów do rozwoju, a Twoje dochody będą pomnażać się w bardzo dobrym tempie. Jeśli osiągniesz poziom Dyrektora, Twoje średnie dochody będą wynosiły ok 3500 zł. co 3 tygodnie, a więc będziesz mieć w roku 17 wypłat , a nie 12 (jak  na tradycyjnym etacie).  Budując swoją sieć sprzedaży nie nastawiaj się na pozyskiwanie jak największej liczby przypadkowych konsultantów. Stawiaj na osoby, które chcą się rozwijać, są ambitne, przedsiębiorcze i przede wszystkim widzą we współpracy z marką ten sam potencjał, który widzisz Ty. Nie namawiaj do współpracy a inspiruj, zachęcaj i bądź centrum pozytywnej energii, dzięki czemu ludzie będą chcieli do Ciebie dołączyć. Po 27 latach pracy z marką wiem, że dołączenie do Struktur Oriflame było jedną z najlepszych decyzji, które dały mi wolność i pełną kontrolę nad własnym czasem pracy przy jednoczesnej możliwości rozwoju i  kariery. Dowiedź się więcej o tym, jak pracuje sponsor Oriflame.